TUPERÕNGAS
Veel üks lahendus.
VASTAB TÕELE
Tuperõngas näeb välja lihtne ja funktsionaalne, aga see on enamat. See on valmistatud pehmest painduvast plastist ja pärast paigaldamist vabastab see aeglaselt kehasse progestiini ja östrogeeni. Hormoonid takistavad munaraku vabanemist munasarjast ja paksendavad emakakaela lima, mistõttu on seemnerakkudel raskem liikuda. Seda tuleb kanda kolm nädalat ja seejärel eemaldada, teha nädalane paus ja paigaldada uus rõngas.
Rõngas toetub vastu tupeseina, nii et selle paigaldamine käib samamoodi nagu tampooni sisestamine. Kõigepealt pese käed, suru rõngas kokku ja lükka tuppe, kuni see toetub vastu tupeseina. Kui see on mugavalt paigas, pole kolm nädalat vaja midagi teha. Kolme nädala pärast eemalda rõngas ja tee nädalane paus. Rõngavabal nädalal peaks algama veritsus. Pärast rõngavaba nädalat alusta skeemi lihtsalt otsast peale.
Kui rõngas kukub välja ja oled rõngata kauem kui kolm tundi, tuleb lisakaitseks kasutada nädal aega kondoomi. Kui rõngas kukub välja ja oled rõngata vähem kui kolm tundi, siis pane see lihtsalt tagasi ja jätka tavapäraselt. Kui sa pole kindel, kuidas tuperõngast õigesti kasutada, pea nõu noortenõustaja, naistearsti või ämmaemandaga.
KUI TÕHUS SEE ON?
HORMOONID
Jah. Tuperõngas vabastab väikses doosis progestiini ja östrogeeni.
KASUTUSMUGAVUS
Tuperõngas tuleb jätta tuppe kolmeks nädalaks. See eemaldatakse neljandal nädalal ja pärast vaba nädalat paigaldatakse uuesti järgmise neljanädalase tsükli alguses.
MENSTRUATSIOON
Tuperõngas võib muuta veritsused regulaarsemaks ja verevaesemaks. Mõnel naisel võib see põhjustada ajutist ebaregulaarset veritsust või menstruatsioonid peatada.
KAS ON VEEL KÜSIMUSI?
Lepi oma noorenõustaja, naistearsti või ämmaemandaga nõustamise aeg kokku juba täna.
MIDA SA TEADMA PEAKSID?
ÜLE
40 AASTA
Nii kaua on arstid ja teadlased seda meetodit uurinud.
3
NÄDALAT
Nii kaua tuleb tuperõngast ühe menstruaaltsükli ajal kanda.
AINULT
1%...
Võimalus rasestumiseks ideaalsel kasutamisel.
- See võib jääda paigale kuni kolmeks nädalaks.
- Peab meeles pidama, mitu nädalat on paigaldamisest möödunud.
- Mõnel naisel võib esineda tupevoolust, ebamugavustunnet, peavalusid, meeleolu kõikumisi, kaalutõusu ja menstruatsioonihäireid.
- See ei kaitse HIV/AIDS-i ega teiste sugulisel teel levivate haiguste (STLH) eest.
KAS VAJAD NÕU? RÄÄGI OMA TERVISHOIUTÖÖTAJAGA
Broneeri aeg kohtumiseks noortenõustaja, naistearsti või ämmaemandaga, et saada põhjalikku nõustamist.